Letní táborová škola

Ikona kalendáře 08. 09. 2022

Na konci prázdnin dorazilo šest našich nadcházejících vedoucích z české a moravské Letní táborové školy. Jedná se o školení Asociace TOM, na kterém nejnadějnější mladí instruktoři z celé ČR získávají spoustu zkušeností a informací důležitých pro práci v oddíle.

Česká LTŠ se odehrávala v dalekém Sloupu v Čechách na základně Herberk Ferdinanda Dobrotivého. Efík, Vašek a Juráš si na ní kromě přednášek o bezpečnosti, právu a psychologii vyzkoušeli řadu dalších aktivit, jako fotografii, lasování nebo turistický závod.

„Pod vedením zkušených lektorů jsme se, troufám si říct, posunuli mnohem blíž ke ‚starým,‘ ostříleným vedoucím. Dověděli jsme se a dostali mnoho užitečných rad a informací. Byla zajímavá zkušenost zjistit, jak to funguje u jiných oddílů, a taky se od nich něco naučit a nechat se inspirovat,“

hodnotí své zážitky Efík.

Vašek si pochvaluje kolektiv:

„Kolektiv byl ten nejlepší. Odvezl jsem si hromadu zážitků, inspirací na hry a v neposlední řadě také přátelství. Jestli budu mít možnost jet na moravskou LTŠ, tak nebudu váhat a pojedu moc rád. Bylo tam krásně.“

„Osobně jsem úplně nevěděl, co od LTŠ očekávat, ale teď mohu s jistotou říci, že to byl nejlepší týden celých prázdnin. Kromě programu se mi také líbily různé vychytávky, které byly na základně, a které bych chtěl vytvořit i do naší klubovny,“

plánuje Juráš.

Marťas, Víla a Brumík, kteří jeli na moravskou LTŠ, to měli o trochu blíž – spali pod stany v Lelekovicích (u Brna). Získali spoustu zkušeností důležitých pro práci v oddíle, ať už z kurzu zdravovědy s vyškoleným odborným pracovníkem, pohybu v jeskyních či jištění na skalách.

Marťas popisuje:

„Na LTŠ jsem načerpal spoustu nových nápadů, ať už díky organizátorům nebo účastníkům z jiných oddílů. Zkrátka nechyběly zážitky, kamarádi ani inspirace.“


Letní táborová škola se koná jednou do roka a jedná se asi o nejdůležitější vzdělávací akci Asociace TOM. Mladí vedoucí z našeho oddílu se jí pravidelně účastní, čímž Orion neustále posouvají vpřed.

Sdílejte článek: