ORION
Tábornický oddíl v Hlučíně

Login:
Heslo:

Kronika tábornického oddílu Orion
Mláďata a Vlčata Kraví důl-klubovna 19.-20.11.2016
Co jsme dělali: podívali jsme se k tůňce, kde přes zimu spí žáby. Ve trojicích jsme nosili „raněného“ kamaráda. V remízku pod Vinnou horou jsme pátrali po přírodních zajímavostech. Došli jsme na Kraví důl, kde nám Jura s Budhou mezitím rozdělali oheň a zatopili v kamnech. Opékali jsme, přestože pršelo. Tomášek: „Nechápu, že taková opékačka vydrží i v dešti.“ Největší atrakcí pro většinu chlapečků byl hustý dým z ohně, který usilovně přiživovali, dokud Jura neřekl dost. Zahráli jsme si hru na táborový den – dvojice obíhaly stanoviště, kde plnily různé úkoly související s průběhem dne na táboře. Nejrychlejší zvládli celý den za méně než dvě minuty. Zpátky jsme pospíchali, protože hodně pršelo. Po příchodu do klubovny jsme sušili věci, vařili večeři a potom vyráběli skřítčí náhrdelníky. Někteří si přinesli vlastní stolní hry, které jsme si také zahráli. Na přespání jsme si půjčili klubovnu od Zálesáků a celou jsme ji vystlali matracemi. Jura nám na dobrou noc přišel zahrát na kytaru. A jak proběhla noc? Smígl: „Já se nevyspal, protože jsem o půlnoci spadl na zem.“ Kdosi: „Ráno Bertík hulákal.“ Pro některá Mláďata tahle výprava znamenala křest ohněm (nebo spíš deštěm), ale všichni ji zvládli ve zdraví a se ctí. Velkou pochvalu zaslouží též rodiče za to, že děti řádně vybavili a že je vůbec za takového počasí s námi pustili.

Dojmy a výroky účastníků zapsala a doplnila: Klára

Datum: 2016-12-26 · Klara
450. Morávka (Beskydy) 2.-4.12.2016
Když jsme přijeli, byli jsme překvapeni nevídanou sněhovou nadílkou. Ráno jsme si dali bleskovou rozcvičku v plavkách ve sněhu, někteří to vzali opravdu hopem (hop do závěje a hop zpátky do tepla), jiné bylo třeba do chaty zahnat, jinak by se váleli a koulovali až do oblevy. Hned jsme si pak vyšli na malou vycházku, ze které jsme se vrátili mokří, zmrzlí a ztracení. Jeden chytrý hoch si vzal do mrazu jen tričko a bundu. A proto se z toho pro příště poučíme. Šli jsme sáňkovat, strašně nás to bavilo. Bobovali jsme ze svahu. Zahráli jsme si na parašutistický výsadek. Cestu zpátky jsme si zkrátili korytem zamrzlého potoka. Klouzali jsme pořád dolů a ještě níž až tam, kde už tekla voda. Ten sjezd byl nejlepší. A potom jsme šli do chaty. A večer jsme na noční hře hledali nepřátelské radisty. Dobře jsme se vyspali a další den jsme jeli domů. Byla to super výprava.

Dojmy účastníků zapsala: Klára

Datum: 2016-12-26 · Klara
445. Jakartovice 13.-15.5.2016
Cesta byla sice trošku delší, ale to táboření nemělo chybu, hráli jsme spoustu skvělých her, třeba hod břidlicí nebo běh na odhad. Navíc tam je velice pěkná krajina, ve které se dá dělat spoustu věcí. V pátek jsme např. šli tam, rozbalili tam stany a večer jsme opékali. V sobotu jsme měli orientační závod podle příběhu o svatém Jiří a drakovi a šli s Jurou na "menší" procházku (ne všichni).

Zapsal: Budha
Datum: 2016-05-18 · Klara